Til hovedinnhold
Støtt oss

Aktivitetsvenn for personer med demens

Her drives Aktivitetsvenn

Under finner du en oversikt over hvilke kommuner i Norge som driver Aktivitetsvenn-tilbudet. Ta kontakt dersom du har spørsmål.

Kontaktinformasjon

Agder

Arendal kommune: Anne Gry Bleie  Anne.Gry.Bleie@arendal.kommune.no

Bykle kommune: Bente Trydal bente.trydal@bykle.kommune.no

Evje og Hornnes kommune: Hallstein Homdrum hallstein.homdrum@e-h.kommune.no

Farsund kommune: Øystein Mikalsen oystein.mikalsen@farsund.kommune.no 

Flekkefjord kommune: Marianne Hafte marianne.hafte@flekkefjord.kommune.no 

Gjerstad kommune: Elisabeth Aspesæther  elisabeth.aspesaeter@gjerstad.kommune.no

Hægebostad kommune: Janne Ås janne.as@haegebostad.kommune.no 

Kristiansand kommune: 

Lindesnes kommune: Inger Lise Vea lise.vea@lindesnes.kommune.no

Risør kommune: Merete Kielland merete.kielland@risor.kommune.no

Tvedestrand kommune: Unni M. Nilsen unni.nilsen@tvedestrand.kommune.no

Valle kommune: Solveig Kyrvestad  solveig.kyrvestad@valle.kommune.no

Vegårshei kommune: Gunvor Nes gunvor.nes@hotmail.com

Åmli kommune: Marie Aamli Marie.aamli@amli.kommune.no

Åseral kommune: Kristina Handeland Naglestad post@aseral.frivilligsentral.no 

 

Innlandet

Alvdal kommune: May Kristin Holøien post@alvdal.frivilligsentral.no

Dovre kommune: Ingvild Sveen ingvild.sveen@dovre.kommune.no

Elverum kommune: Nina Mæhlum Nina.Mehlum@elverum.kommune.no

Etnedal kommune: Eli Strand eli.strand@etnedal.kommune.no 

Folldal kommune: Aina Bakke post@folldal.frivilligsentral.no

Gausdal kommune: Eva Lundemo eva.lundemo@gausdal.kommune.no 

Gran kommune: Ida Merete Dæhlen ida.merete.daehlen@gran.kommune.no 

Grue kommune: Gunn Elin Krav Bakke  Gunn.Elin.Krav.Bakke@grue.kommune.no

Hamar kommune: Solvor Nybakken solvor.nybakken@hamar.kommune.no

Kongsvinger kommune: Marianne Aspebakken mariaasp@online.no

Lillehammer kommune: Beret Løype beretloype@gmail.com

Løten kommune: Guro Brenden guro.brenden@loten.kommune.no

Nord-Aurdal kommune: Marta Bjørnøy Lalim Marta.Bjornoy.Lalim@nord-aurdal.kommune.no

Os kommune: Ellen Langøien ellen.langoien@gmail.com

Ringsaker kommune: Marit Sjørengen  marit.sjorengen@ringsaker.kommune.no

Stange kommune: Silje Gillund silje.gillund@stange.kommune.no 

Stor-Elvdal: Rønnaug Fossum Andreassen ran@stor-elvdal.kommune.no

Sør-Aurdal kommune: Anne Marie Skinnes Lie lie@hedalen.no 

Sør-Fron kommune: Bergljot Julie Mæhlum bergljot.maehlum@sor-fron.kommune.no  

Trysil kommune: Ester Borg Rasmussen  ester.borg.rasmussen@trysil.kommune.no

Tynset kommune: Linda Verheijde  linda.verheijde@tynset.kommune.no

Vang kommune: Joanke Tito joanke.tito@vang.kommune.no 

Vestre Toten kommune: Anne Linn Dambråten anne-linn.dambraaten@vestre-toten.kommune.no 

Østre Toten kommune: Kari Emilie Olsen kariemilie.olsen@ostre-toten.kommune.no

Øyer kommune: Karin Anita Nermoen barensvidda@icloud.com

Øystre Slidre kommune: Mari Nysveen mari.nysveen@oystre-slidre.kommune.no 

 

Møre og Romsdal

Aukra kommune: Merete Loftstad merete lofstad@aukra.kommune.no

Aure kommune: Ina Ulfsnes ina.ulfsnes@aure.kommune.no

Averøy kommune: Siv Iren Karlsen siv.iren.karlsen.mork@averoy.kommune.no

Fjord kommune:

Giske kommune: Gry Kristin Fylling grfy@giske.kommune.no

Gjemnes kommune: Gunhild Lervik gunhild.lervik@gjemnes.kommune.no

Herøy kommune: Elise Waade Myklebust Elise.Waade.Myklebust@heroy.kommune.no

Hustadvika kommune:

Kristiansund kommune: Hildegunn Flaten Frøseth hildegunn.flaten-froseth@kristiansund.kommune.no

Molde kommune: Guro Grønningsæter  guro.groenningsaeter@molde.kommune.no

Rauma kommune: May-Grethe Gridset  May.Gridset@rauma.kommune.no

Smøla kommune: Aud Jorunn Holmen  aud.jorunn.holmen@smola.kommune.no

Sula kommune: Eli K. Hageløkken  eli.hagelokken@sula.kommune.no

Sunndal kommune: Anne Breisnes anne.breisnes@sunndal.kommune.no

Surnadal kommune: Heidrun Solstad  heidrun.solstad@surnadal.kommune.no

Sykkylven kommune: Ingebjørg Myrseth ingebjorg.myrseth@sykkylven.kommune.no

Tingvoll kommune: Siri Holmeide Vangen siri.holmeide.vangen@tingvoll.kommune.no

Ulstein kommune: Inger Anne Dimmen  inger.dimmen@ulstein.kommune.no

Vestnes kommune: Karianne Bergset Austnes  frivilligsentralen@vestnes.kommune.no

Volda kommune: 

Ålesund kommune: 

Nordland

Andøy kommune: Aud Holte post@andoy.frivilligsentral.no

Beiarn kommune: Gudbjørg Navfjord beiarnns@online.no

Bø kommune: Hilde Nilsen hilde-nilsen1@live.no

Fauske kommune: Erna Josefsen erna.josefsen@gmail.com

Grane kommune: Wenche Halland weh@grane.kommune.no

Hadsel kommune: Torill Brastad  torill.brastad@hadsel.kommune.no

Hamarøy kommune: Jannita Laila Ovik  post@hamaroy.frivilligsentral.no

Herøy kommune: Rigmor Knutsen rigmor.knutsen@heroy-no.kommune.no

Leirfjord kommune: Truls Martin Gripheim  truls.martin.gripheim@leirfjord.kommune.no

Lurøy kommune: Kay Elena Pedersen  kay.pedersen@luroy.kommune.no

Narvik kommune: Signy Strøm signy.strom@narvik.kommune.no

Rana kommune: May-Lis Bottolfsen may-lis@ranafrivillig.no / Ann Monica Berg ann-monica@ranafrivillig.no

Sortland kommune: Unni Glad post@sortland.frivilligsentral.no

Steigen kommune: Aslaug Bartholsen  frivillig@steigen.kommune.no

Sømna kommune: Wenche Fjerdingøy  post@somna.frivilligsentral.no

Vefsn kommune: Anita Heli anita.heli@vefsn.kommune.no

Vega kommune: Lene Karlsson post@vega.frivilligsentral.no

Vågan kommune: John Håvard Nilsen  johnhavard.nilsen@vagan.kommune.no

Øksnes kommune: Kine Bolstad frivillig@oksnes.kommune.no 

Oslo

Frogner bydel: Kristine Grimseth kristine.grimseth@bfr.oslo.kommune.no

Grorud bydel: Atya Choudhary atya.choudhary@bgr.oslo.kommune.no

Grünerløkka bydel: Thea Amalie Huneide Simonsen thea.simonsen@bga.oslo.kommune.no

Nordre Aker bydel: Linn Dahl Eikås  (permisjon) linn.dahl.eikas@bna.oslo.kommune.no

Vikar for Linn: Sissel Nygaard sissel.nygaard@bna.oslo.kommune.no

Sagene bydel: Wiebke Henriksen wiebke.henriksen@bsa.oslo.kommune.no

St. Hanshaugen: Ann-Cathrin Nilsen ann-cathrin.nilsen@bsh.oslo.kommune.no

Vestre Aker: Tone Rita Lyngmoen Longo tone.longo@bva.oslo.kommune.no

Rogaland

Bjerkreim kommune: Bjørg Børve Tengesdal  bjorg.tengesdal@bjerkreim.kommune.no

Gjesdal kommune: Marianne Nilsen Gjesdal marianne.gjesdal@gjesdal.kommune.no

Haugesund kommune: Astrid Håland  astrid.haland@haugesund.kommune.no

Hjelmeland kommune: Åsmund Sigmundstad  asmund.sigmundstad@hjelmeland.kommune.no

Klepp kommune: Kristin Randulff  kristin.randulff@klepp.kommune.no

Randaberg kommune: Camilla Svela  Camilla.Svela@randaberg.kommune.no

Sandnes kommune: Elisabeth Øverland elisabeth.overland@sandnes.kommune.no 

Sauda kommune: Mari Austarheim sauda.frivillig@iogt.no

Sokndal kommune: Kari Mydland frsoknda@online.no

Sola kommune: Hagbardt Christensen hagbardt.ch@gmail.com

Stavanger kommune: 

Suldal kommune: Monica Smedsrud  monica.smedsrud@suldal.kommune.no

Time kommune: Gunhild Hetland Thrana Gunhild.hetland.thrana@time.kommune.no

Tysvær kommune: Tove Rullestad  tove.rullestad@tysver.kommune.no

Vindafjord kommune: Anne-Lene Ivesdal anne.lene.ivesdal@vindafjord.kommune.no

Troms og Finnmark

Alta kommune: Solbjørg Hennie Edvardsen solbjordhennie.edvardsen@alta.kommune.no 

Bardu kommune: Bernt Lamøy post@bardu.frivilligsentral.no

Harstad kommune: Marit Kristiansen marit.kristiansen@harstad.kommune.no

Kvæfjord kommune: Hanne Thin Markussen  frvkvefjord@gmail.com

Kåfjord kommune: Bernt Eriksen frivillig.kafjord@nordtroms.net

Lyngen kommune: Bernt Olav Johansen post@bjorklid.no

Nordreisa kommune: Turid Karlsen Davidsen  turid@elektrokjol.no

Salangen kommune: Anna Aglen Løkse sfrivill@online.no

Senja kommune:

Skjervøy kommune: Birgit Paulsen birgit.paulsen@gmail.com

Skånland kommune: Linda Hartviksen  linda.hartviksen@skanland.kommune.no

Sørreisa kommune: Ragnhild Hjorthen  ragnhild.hjorthen@sorreisa.kommune.no

Sør-Varanger: Sandra Admyhr sandra.ashmyr@sor-varanger.kommune.no 

Tana kommune: Frivilligsentralen post@tana.frivilligsentral.no

Tromsø kommune: Hilde Fryberg Eilertsen hilde.frystad.eilertsen@tromso.kommune.no

Vadsø kommune: Målfrid Ovanger malfridovanger@gmail.com 

Trøndelag

Bjugn: Anna Lyngstad anna.lyngstad@orland.kommune.no

Frosta kommune: Eli Vist eli.vist@frosta.kommune.no

Grong kommune: Edel Marit Blomkvist  post@grong.frivilligsentral.no

Heim kommune:

Inderøy kommune: Lise Jentoftsen Lmar-je@online.no

Levanger kommune: Marit Fosså mfossa@online.no

Melhus kommune: Jorunn M. Johansen jorunn.merete.frengen@melhus.kommune.no

Namsos kommune: Hege Rasmussen Eid hege.r.eid@nord.no

Nærøysund kommune

Oppdal kommune: Sigrid Mesloe smesloe@gmail.com

Orkland kommune: 

Rindal kommune: Ingrid Øyen ingrid.oyen@ringdal.kommune.no

Rennebu kommune: Eli Irene Grøtte  eli.grotte@rennebu.kommune.no

Røros kommune: Gonda Brouwer  gonda.brouwer@roros.kommune.no

Selbu kommune: Brit Sissel Lien brit.sissel.lien@selbu.kommune.no

Skaun kommune: Siri Grøttjord siri.grottjord@skaun.kommune.no

Snåsa kommune: Mimi Lise Jørstad  mimi.jorstad@snasa.kommune.no

Steinkjer kommune: Tonje Marie Landsem tonje.marie.landsem@steinskjer.kommune.no

Trondheim kommune:

Verdal kommune: Anne Hermann anne.hermann@verdal.kommune.no

Ørland kommune: 

Åfjord kommune:

Vestfold og Telemark

Færder kommune: Lynn Wæierød Sevik  lynn.weierod.sevik@faerder.kommune.no

Hjartdal kommune: Torunn Gjerjordet frivilligsentralen@hjartdalsbygda.no

Horten kommune: Lene Sætran lene.setran@horten.kommune.no

Kragerø kommune: Jorunn Larsen jorun.larsen@gmail.com

Larvik kommune: Janne Sjølyst janne.sjolyst@larvik.kommune.no

Midt-Telemark kommune:

Nissedal kommune: Astrid Eidem Nordal astrid.nordal@nissedal.kommune.no 

Notodden kommune: Anne Lise Svanlund annelise@svanlund.no 

Porsgrunn kommune: Brit Robertsen brit.robertsen@porsgrunn.kommune.no 

Sandefjord kommune: 

Skien kommune: Pia Bengtson pia.bengtson@skien.kommune.no

Tokke kommune: Hilde Storli hilde.storli@tokke.kommune.no 

Tønsberg kommune: Bjørg Dobbe Rønningstad demenskoordinator@tonsberg.kommune.no 

Vinje kommune: Ea Kristine Bakken ea.kristine.ballen@vinje.kommune.no 

Vestland

Alver kommune:

Askøy kommune: Evy Gjesdal evy.gjesdal@gmail.com 

Austevoll kommune: Margrethe Utkilen margrethe.utkilen@austevoll.kommune.no

Bergen kommune: Stine Lampe stine.lampe@bergen.kommune.no

Bjørnafjorden kommune:

Gloppen kommune: Elfrid Rauset Håheim post@gloppen.frivilligsentral.no

Kvam kommune: Rut Oppedal Rasmussen rut@grannehjelpa.no

Lærdal kommune: Guro Jacobsen Eri guro.jacobsen@laerdal.kommune.no

Masfjorden kommune: Elin Eikemo elin.eikemo@masfjorden.kommune.no 

Osterøy kommune: Monica Sandnes monica.sandnes@osteroy.kommune.no

Samnanger kommune: Karina Frøland karina.lioen.froland@samnanger.kommune.no

Sogndal kommune: Hilde Kristoffersen hildek64@hotmail.com

Stad kommune:

Stord kommune: Liv Astrid Fylkesnes lafylkes@hotmail.com 

Sunnfjord kommune:

Sveio kommune: Kari Våg Lie kvaglie@gmail.com 

Vaksdal kommune: Anne Kari Helle anne.kari.helle@vaksdal.kommune.no

Voss kommune: 

Vågsøy kommune: Birte Sandal Birte.Sandal@vagsoy.kommune.no

Øygarden kommune: Arild Sørensen a-so2@online.no 

Viken

Eidsvoll kommune: Irene Engeskaug post@frivilligsentralen-eidsvoll.no

Fredrikstad kommune: Kristin Elisabeth Maurstad krimau@fredrikstad.kommune.no

Hurdal kommune: Kristin Austrheim kristin.austrheim@hurdal.kommune.no

Indre Østfold kommune:

Jevnaker kommune: Karianne Andersen Bjune karianne.andersen@jevnaker.kommune.no

Kongsberg kommune: Linnea Grimnes Linnea.cathrine.grimnes@kongsberg.kommune.no

Lillestrøm kommune: 

Lørenskog kommune: Maria Veske(permisjon), Trine Berklie triber@lorenskog.kommune.no

Nordre Follo kommune: Sølvi Rundberget Bjørkmo solvi.rundbergetbjorkmo@nordrefollo.kommune.no

Nore og Uvdal kommune: Gunn Snarheim gunn.snarheime@nore-og-uvdal.kommune.no

Ringerike kommune: Celine Birkeland celine.birkeland@ringerike.kommune.no

Rollag kommune: Inga Bergan tryberga@online.no

Rælingen kommune: Vibeke Herrebøden vibeke.vasholmen@ralingen.kommune.no 

Ullensaker: Hilde Rudolph Fristad Hilde.M.Rudolph.Fristad@ullensaker.kommune.no

Vestby kommune: Kirsti Marie Andreassen kirsti.marie.andreassen@vestby.kommune.no 

Ål kommune: Liliana Garstad Jensen lilianagarstad@hotmail.com